تبلیغات
پرتال خبری-تحلیلی شاهرودنیوز - سایت جامع دامغان نوشت:
 
درباره وبلاگ


این وبلاگ پشتیبان سایت خبری-تحلیلی شاهرودنیوز و آرشیو مقالات قبلی است

مدیر وبلاگ : گمنام ها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پرتال خبری-تحلیلی شاهرودنیوز
http://shahroodnews.in
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
چهارشنبه 15 شهریور 1391 :: نویسنده : گمنام ها

زنگ خطر برای مسئولین استان سمنان به صدا در آمده

ostan semnan

به نام خدا

زنگ خطر برای مسئولین استان سمنان به صدا در آمده

نارضایتی از مسئولین استان سمنان، در سال های اخیر، همواره از مباحث داغ در سطح شهرستان های استان بوده و شنیدن صحبت هایی از کم توجهی مسئولین این استان به شهرستان های دامغان ، گرمسار و شاهرود تبدیل به امری عادی و روز مره شده است. ولی این نارضایتی ها در یکی دو سال اخیر کمی شدت گرفته و دامنهء آن فراگیرتر از هر زمان دیگری به نظر می رسد. شرایطی که از به صدا در آمدن زنگ خطر، برای مسئولین استان  سمنان خبر می دهد.

شاهرودی ها پرچم داران انتقادات

در همین زمینه نارضایتی های مردم شهرستان های مختلف استان، مهم ترین شهری که مردمش به شدت نسبت به عملکرد بلندپایگان اجرایی استان انتقاد دارند، شاهرودی ها هستند که همواره، طی سالیان متمادی، از هر فرصتی برای ابراز نا خرسندی خود استفاده نموده اند و این در حالیست که صدای بلند نمایندهء شان همواره منعکس کنندهء صدای جمیع مردم ناراضی این شهرستان بوده است. البته این فعالیت ها و اعتراض ها هر چند کمی دیر، ولی در نهایت تاثیرات مثبت خود را در شهرستان شاهرود گذاشته است، چرا که در تقسیمات تسهیلات و تسهیمات در قالب های مختلف شهرستان های استان، سهم شاهرود نسبت به سایر شهرستان های استان به صورت چشم گیری قابل توجه شده است. از این رو گفته می شود که کمی دیر این اتفاق افتاده، که در اقوال و اظهار نظرها اینگونه به نظر می رسد که در زمانی نه چندان دور شاهد تولد استان جدیدی به نام شاهوار خواهیم بود. اتفاقی که با  اقدامات هوشمندانه و برنامه ریزی شده نماینده محترم شاهرود جناب دکتر جلالی در حال وقوع است. ایجاد شهرستان جدید میامی از دل شهرستان شاهرود اولین گام در این زمینه بود، که به نظر می رسد به زودی با تشکیل شهرستان های جدید بیارجمند و بسطام تاریخی که به واقع لیاقت شهرستان شدن را هم دارند، گام های بعدی یکی پس از دیگر در جهت تولد استان جدید شاهوار برداشته خواهند شد. خوب تا اینجا نتایج این همه سال نارضایتی مردم یک شهرستان این شد که، امروزه به نظر می رسد، حتی با امتیاز دادن های اخیر سمنان، به شاهرود هم، عاقبت خوبی برای سمنان پیش بینی نشود، چرا که گفته می شود شاهرودی ها در کنار جذب بودجه های خوب از منابع دولت در این سالها هرگز از هدف خود مبنی بر جدا شدن از استان سمنان، عقب نشینی نخواهند کرد و بدین سان منطقه ای وسیع از استان سمنان جدا خواهد شد و عواقب بعد از آن که قابل پیش بینی می باشد در انتظار سمنان خواهد بود.

گرمساری ها پا در جای پای شاهرودی ها

حال نکته مهم اینجاست که مباحث فوق الذکر را در شرایطی می شنویم، که این روزها سمنان به سد محکم جدیدی به نام دکتر غلامرضا کاتب رو به رو شده است، شخصی که از همان ابتدا با سر و صدا و هیاهو به جهت رقابت انتخاباتی با خواهر رئیس جمهور، خانم پروین احمدی نژاد پا به عرصهء مجلس شورای اسلامی نهاد. و جالب اینکه از همان ابتدا مواضع محکم خود در برابر دولت و مسئولین بلند پایهء استان را ابراز نمود و در این چند وقت اخیر، شاهد تند ترین انتقادات از جانب یک نماینده مجلس در استان سمنان نسبت به مسئولین دولتی استان بوده ایم. انتقاداتی که از جانب رسانه ها، تند و تیز تر از مرد همیشه منتقد استان یعنی دکتر کاظم جلالی توصیف شد. و به این مواضع محکم آقای نمایندهء گرمسار، بیفزایید اظهارات اخیر ایشان در مورد استقبال گرمساری ها از پیوستن به استان البرز شرقی، که به نظر می رسد می توان آن را از دو جهت بررسی نمود که در هر دو صورت برای گرمسار می تواند منشاء منابع خیری باشد.

وجه اول این اظهار نظر را می توان، به توجه این نمایندهء جدید، به نتیجهء اقدام مشابهء شاهرودی ها نسبت داد. اقدامی که تا اینجا برای شاهرود نتایج خوبی در سهم خواهی از منابع استان داشته می تواند برای گرمسار نیز نتایج مشابهی داشته باشد و وجه دوم آن به مراتب خطرناک تر برای سمنان می تواند باشد و آن اینکه واقعا گرمساری ها سودای جدایی از این استان را در سر داشته باشند. اتفاقی که هرچند، هنوز نیاز به کارشناسی های زیادی دارد ولی به هیچ وجه غیر قابل تحقق نیست. و اما در نهایت فارق از هر کدام از اتفاقات فوق آنچه که می توان گفت این است که بی شک نتیجه خروجی از این مبحث برای گرمساری ها بد نخواهد بود.

دامغانی ها چه خواهند کرد؟

بنا بر آنچه تا اینجا گفته شد، به نظر می رسد، دو شهرستان از سه شهرستان اصلی استان که با کمبودهایی رو به رو هستند اقدامات موثری در بهبودی شرایطشان انجام نموده اند و تنها شهرستانی که تا به امروز شاهد هیچ گونه اقدام موثری از جانب نماینده و مسئولان آن در برخورد با سیاست های استان نبوده ایم، شهرستانیست که اتفاقا بستر بروز و وقوع بیشترین مشکلات در استان است و با توجه به آمارهای منتشر شده بی شک در بسیاری از معضلات مانند وقوع طلاق، که خود مولود دو پدیده فراگیر بیکاری و اعتیاد است، نه تنها در استان بلکه در کشور نیز رکورد دار است. البته که نمی توان گفت مسئولین این شهر از شرایط راضی هستند و دست روی دست گذاشته و هیچ اعتراضی به شرایط ندارند، ولی آن اقدامی که چشمگیر باشد و نتایج آن ملموس، تا کنون به وقوع نپیوسته است. هر چند که صحبت در مورد عملکرد نمایندهء محترم دامغان آقای دکتر رستمیان زود است و با توجه به شخصیت و جایگاه علمی ایشان مردم شهرستان امید بسیاری به بهبود شرایط دارند و اصلا نمی دانیم که آیا ایشان این مطلب را خواهند دید و یا اصلا کسانی را دارند که در چنین فضاهایی به دنبال اخبار و جستجوی انتظارات و مطالبات مردم نسبت به ایشان باشند و یا خیر؟ولی این باعث نمی شود که تذکر نداد و یاد آور نشد که زمان، بسیار زود می گذرد و گذر زمان چهار ساله نمایندگی و فرصت خدمت به مردم گاهی زود تر از یک چشم بر هم زدن به اتمام می رسد. مردمی که این روز ها بیش از هر زمان دیگری چشم به عملکرد مسئولین دولتی شهر و نمایندهء شان دارند و شاید در این برهه از زمان به دلیل تلنبار شدن مطالباتشان کمی هم کم صبر شده اند ولی همچنان هوشیار و تیزهوشند و سره را از ناسره تشخیص می دهند و مو به مو اخبار را دنبال کرده و با تیز بینی اتفاقات استان را به رسد می نشینند. از آنجا گفته می شود شایدکمی، کم صبر شده باشند که شاهد بودیم، با وجود تلاشهای بسیار زیاد نماینده قبلی جناب ملک محمدی، با توجه به اینکه انتظاراتشان برآورده نشد، حاضر نشدند برای بار دوم به ایشان فرصت دهند تا اقداماتشان را تکمیل نمایند و در چنین شرایطی به شخص دیگری که به نظرشان شاید بتواند احقاق حق بیشتری با توجه به جایگاه علمی اش نماید روی آوردند.

حرف آخر با مسئولین استان سمنان

در این روزها همانطور که در بالا، شرح آن گذشت بلاشک نارضایتی های زیادی نسبت به عملکرد در سطوح عالی مدیریتی استان وجود دارد. برخی از طریق نمایندگانشان با بلند ترین صدا دردشان را فریاد می زنند مثل شاهرود و گرمسار و برخی مانند دامغان همچون آتش در زیر خاکستر می مانند، هر چند در ظاهر شعله ای ندارند ولی در دلشان داغ بزرگی است. در قالب این متن این هشدار داده می شود که به زنگ خطر به صدا در آمده توجه نمایید، قبل از اینکه دیر شده باشد، تا همین جا وجود استان سمنانی، تنها شامل دو شهرستان قدیمی سمنان و دامغان و یک شهرستان جدید با نام مهدیشهر را تصور کنید، که در صورت وقوع چنین اتفاقی دیگر حتی نمی توانید به وسعت استانی که مرکزیتش بنا به هر دلیلی روزگاری به شما سپرده شده، ببالید. و در نهایت تقاضا می شود برای یکبار عملکرد سالیان گذشته را مرور نموده و با خود بیندیشید به چه شکل عمل شده، که شهرستان های استان یک به یک رغبت خود را نسبت به جدایی از استانی که مرکزش سمنان باشد، اعلام می دارند و به دنبال راهکارهایی برای خروج از دایره تحت نفوذ این شهرستان به عنوان مرکز استان هستند و در نهایت،  کمی با دید بازتر، به افق های وسیع تر نگریسته، از تمرکز گرایی دوری نموده، با ترویج تمرکز زدایی و پخش امکانات در سطح شهرستان های استان به خصوص آنهایی که مانند دامغان با بیشترین کمبودها رو به رو هستند، علاج واقعه را پیش از وقوع بنمایید.

                                                                   والسلام

                                                               حکمت اله حسین زاده

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 17 شهریور 1391 11:52 ب.ظ
فقط تشکیل استان شاهوار
پنجشنبه 16 شهریور 1391 09:38 ب.ظ
سلام فقط تشکیل عن قریب استان شاهوار چاره ساز است. نباید گول تبلیغات استاندار را خورد.
چهارشنبه 15 شهریور 1391 07:18 ب.ظ
صداقت نماینده دامغان :
طرحهای مهر ماندگار اجرایی نمی شود

/http://shahvarnet273.mihanblog.com
چهارشنبه 15 شهریور 1391 03:29 ب.ظ
کونقشه شهرستان میامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهارشنبه 15 شهریور 1391 01:28 ب.ظ
ان شاءاله هر چه زودتر چنین اتفاق مبارک و میمونی که همان جدایی شاهرود و گرمسار از سمنان است بیفتد و شاهد جشنی بزرگتر و باشکوه تر از جشنهای ملی و سراسری توسط مردم در این شهرستان ها باشیم. با کمک خدا ظلم همیشه رفتنی و نابود است
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب