تبلیغات
پرتال خبری-تحلیلی شاهرودنیوز - [جوابیه مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد در پاسخ به یک مطلب منتشره+جوابیه شاهرودنیوز]
 
درباره وبلاگ


این وبلاگ پشتیبان سایت خبری-تحلیلی شاهرودنیوز و آرشیو مقالات قبلی است

مدیر وبلاگ : گمنام ها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پرتال خبری-تحلیلی شاهرودنیوز
http://shahroodnews.in
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
در پی درج  مطلبی در شاهرودنیوز با عنوان"صرفآ جهت اطلاع شورای فرهنگی دانشگاه",حجه الاسلام احمدنظری -مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد جوابیه ای برای آن در بلاگ منتسب به روابط عمومی  دانشگاه آزاد شاهرود منتشر نمودند که این رسانه حسب اخلاق رسانه ای و نص صریح قانون رسیدگی به جرائم سایبری و قوانین مصرحه  عینآ آنرا جهت تنویر افکار عمومی منتشر می نماید.
اما نکته جالب توجه عملکرد غیرحرفه ای بلاگ غیررسمی روابط عمومی دانشگاه آزاد و نحوه انعکاس این جوابیه است.انتشار این جوابیه در یک بلاگ غیررسمی که مخاطب ان حسب آماررسمی الکسا روزانه 20نفر هم نیست, بهت و حیرت همگان را بواسطه انتشارخارج از دید و دسترس آن برانگیخت.تا به جاییکه عوامل تحریریه این رسانه با کامنت های مخاطبان خود متوجه جوابیه مذکورشدند.در حالیکه همه جا مرسوم است در صورت ارائه توضیحات از سوی فرد منتقد,ابتدا باید جوابیه به سایت یا محلی که در آن مطلب مورد دعوایااختلاف منتشرگردیده ارسال گردد وبعد از  آن سایر خبرگزاری هاویا رسانه های مکتوب مجاز به بازنشر آن هستند.

در هرحال شاهرودنیوز اینگونه اقدامات را در نتیجهء ضعف حاصل بر سیستم اطلاع رسانی آن دانشگاه میداند وآینگونه عملکردهای ناصواب را نتیجه عدم تفهیم ساسله مراتب کاری محسوب می نماید وآنرا را در ادامهء اقدامات رابطه سالاری به جای شایسته سالاری میبیند.ضعفی که در دوران صدارت سیاه عبدالله جاسبی پایه گذاری شد والحمدلله با ورود عناصر حزب اللهی شاهد ریشه کن شدن اجحافات گذشته ایم.هرچند اینگونه اقدامات معطوف به امروز نبوده و خبر برکناری دکتربدیعی از بلندگوی بی صدای باصطلاح روابط عمومی  ازدیگر گاف های رسانه ای این بلاگ پرمدّعا بوده ولَیسَ حَرَجُ مصداق زیبایی برای آن است.
بگذریم..
علی ایحال در ابتدا جوابیه حجه الاسلام نظری را جهت استحضار بینندگان عزیز منتشر می کنیم و در ادامه چند خطی توضیحات این رسانه را بدان می افزاییم..

یکشنبه19 شهریور نود و یک در سایت  شاهرود نیوز عکس یکی از تابلوهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود درج شده که به نقل از ژان پل ساتر نوشته شده « نبوغ جوهر تفکر است»

    منتقد یا منتقدانی به نام گمنام ها با استفاده از فرمایشات مقام معظم رهبری ، دانشگاه و شورای فرهنگی را متهم کرده اند که فرمایشات معظم له پشت گوش انداخته شده است .

    اینک ضمن تشکر از دوستانی که این حساسیت را دارند و ضمن استقبال از هر نوع انتقاد سازنده، فرصت را غنیمت  می شماریم نکاتی را جهت یاد آوری بعرض می رسانیم :   

    1- 97% مطالب بر روی تابلوهای نصب شده آیات قرآن ، روایات ، کلمات قصار امامان معصوم علیهم السلام و بزرگان دین است ، بهتر نبود دوستان به این مهم هم اشاره می کردند .

    2- فلسفه وجودی ما در دانشگاهها پیگیری منویات دین و مقام معظم رهبری است و خدا گواه است که برای تحقق آن چقدر تلاش می شود . پس اتهام پشت گوش انداختن دستورات مقام معظم رهبری ناروا است .

    3- بهتر نیست دوستان با عنوان گمنام از نزدیک چهره به چهره انتقاد خود را باز گو نمایند و چنانچه استدلال منطقی و علمی دارند مطرح کنند و در صورت داشتن دلیل اقناعی، دیگران نیز پذیرای آن باشند ؟ فکر نمی کنید با این عنوان، مخاطبین به این نتیجه می رسند که اغراض دیگری در کار است ؟

    4- فریاد ما همیشه این بوده و هست که متون درسی ما در دانشگاه به ویژه متون علوم انسانی، مبتنی بر نظریات و مبانی اندیشه های غربی است که تغییر آن امری واجب و ضروری است ؛چنانچه حضرت آقا این مطلب را کاملاً توضیح داده اند و دوستان نیز  به آن  اشاره کرده اند . عیب اصلی دانشگاههای ما همین است . اما این به آن معنا نیست که اگر حرف درستی از یک انسان ولواز دانشمندان غربی بیان شود پذیرفته شده نباشد . مگر در روایات نیامده است که نگاه بکنید چه می گوید نگاه نکنید که می گوید؟  مگر مقام معظم رهبری نفرموده است ما برای گرفتن علم و یا شنیدن حرف درست از دیگران هیچ تعصبی نداریم ولو در هر جای دنیا باشد . مگر قرآن کریم نمی فرماید:« بشارت باد بر انسان هایی که همه حرفها را می شنوند اما بهترین آن را انتخاب می کنند؟ »

    5- در علم منطق آمده است که انسانها مجهو لات خود را از طریق معلومات سابق به معلوم تبدیل می کنند. معلومات درست و قابل قبول از هر کس باشد برای دیگران که بخواهند معلومات بیشتری بدست آورند مفید است با این حساب جریان داشتن علم و پویا بودن آن پیوسته و همیشگی خواهد بود .

    6- آیا جمله « نبوغ جوهر تفکر است» عقل پسند و دین پسند هست یا نه؟ اگر نیست چه دلیلی برای آن وجود دارد و اگر هست به چه دلیل متعصبانه با آن برخورد می کنیم ؟ بعلاوه درقرآن کریم ،به صورت مکرر، انسان امر به تفکر شده و اشاره دارد که هرکس به نبوغ و جائی رسیده به برکت استفاده از تفکر بوده است.

    بنابراین از دوستان می پرسیم: ایراد شما، به گوینده عبارت است یا به گفته او؟  اگر روی اسم گوینده حساسیت دارید حرفی نیست و اگر روی گفته او ایراد دارید ایراد شما وارد نیست . البته معنای این سخن دفاع از شخص ژان پل  ساتر و تفکرات و اعتقادات غلط او نیست .


    در پایان یک بار دیگر از دوستان (گمنام ها) جهت مباحثه و مذاکره حضوری دعوت می کنیم و چون  می دانیم حسن نیت و نقد مصلحانه دارند انتظار داریم طوری وانمود نکنند که اتهاماتی به پیروان ولایت وارد شود. توصیه می کنیم نباید متحجرانه فکر کرد، بلکه باید مسائل را از هم تفکیک کرد ومعتقدیم منویات مقام معظم رهبری را باید خوب تفسیر کرد.


احمد نظری

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

===================================

شاهرودنیوز ضمن تشکروقدردانی از شما توجهتان را به چندنکته معروض میدارد:

1-همانطور که در جریانید این رسانه نامی از دانشگاه آزاد نیاورده بود و تازمانیکه شما نگفتید که این تابلو متعلق به دانشگاه محل خدمت شماست سکوت اختیار کرده بود.اما من باب عقایدمان ذکر این نکته ضروری است که دانشگاه محل ترددّ هزاران هزار دانشجوی خام و ناپخته ای است که در معرض و تیررس دشمنان دین و مذهب قرار دارند.یک خطا ویک جمله اشتباه همانا گمراهی هزاران نفررا در پی داشته باشد.لذا تا جاییکه مولای متقیان -فاطمه زهرا س و رسول گرامی اسلام ص در مرکز ثقل هستی قرار دارند چه نیازی به جملات یک معلوم الحال اگزیستانسیالیست؟؟

2-غرض نگارنده و عکاس از این اقدام نشان دادن وضعیت فرهنگی دانشگاه نبوده و نیست.چراکه شخص مذکور تمامی آمال و آرزوهایش در همان دانشگاه محل خدمت شما با همان اهدافی که مقام معظم رهبری برای آن متصور گردیده اند در حال تدریس است.یعنی نه در دانشگاه آزاد شاهرود بلکه در تمامی دانشگاههایی که رشته حقوق و علوم سیاسی در آن تدریس میشود دانشجویانش موظف به یادگیری عقاید اینگونه عناصر بی خدا و هستی پرست اند.اما گلایه از آن شورای فرهنگی است که چرا ردّ این افکاررا در دستور کار خود بعد ازمنویاّت رهبری انقلاب نگذاشته است؟واگر گذاشته چرا نسبت به حذف اینگونه تابلو ها و نمادها اقدام مناسبی صورت نگرفته؟(حدود یکسال از فرمایشات معظم له گذشته)

3-آتآمرون الناس بالبّروتآنسون انفسکم؟؟شما خودتان میگویید چکار دارید که می گوید-ببینید چه می گویند!بعد از ما که ناممان گمنام است ایراد میگیرید؟شمارا با نام ما چکار است؟اگر حرفمان حساب است پذیرا باشید و اگر ناحساب ردّومثل هم اکنون جوابیه صادر بفرمایید.ظاهرآ تفسیر اصل مَثَلِ یک بام و دوهوا  در شرایط امروز مختصّ دانشگاه آزاد شده است!!(باور بفرمایید گمنامی صفایی دارد که نگویید-طعم عشقی کشیده ام که نپرس..)

4-فرموده اید انسان مجهولات خودرا از طریق معلومات سابق به معلوم مبدل می کند.بله.ما هم قبول داریم.اما باورمان بر این است که اگر شخصیت هارا بشناسیم هرگز مجهولات خودرا از افکار افرادی که هیچ سنخیتی با اسلام  ندارند به معلوم مبدل نمیکنیم چراکه یقینا سیاهی و تاریکی نقش بسته بر تارِکِ برخی جوانان پیرو غربی ها, در پیش فرض ذهن معظم له غروبی خوفناک داشته است که اینچنین منع و نهی فرموده اند.بر این باور استواریم که شورای فرهنگی دانشگاه ژان پل سارتر را بخوبی نمیشناسد که اگر میشناخت در تابلوی نصب شده و در جوابیه مذکور از وی به اشتباه بانام"ژان پل ساتر"یاد نمیکرد.راستی مگرمیشود اینگونه و بدین راحتی جواز استفاده از معلومات هرکسی را به بهانه روشن شدن مجهولات داد؟یعنی استفاده از معلومات ملحدین دین نیز جایز است؟از معلومات سلمان رشدی ملحد چطور؟؟از دیدِ ما هرگز.


5-در پایان از حضرت حجه الاسلام استاد نظری سپاسگزاریم که وقت و وقعی به این رسانه وصدالبته افکار عمومی نهادندواین حرکت شایسته تشکر است و جای تقدیر دارد.در مورد مباحثه و مصاحبه حضوری هم باید وقت را به زمانی موکول کرد که رنگ آرامش بار دیگر فضای دانشگاه آزادشاهرود را پر کند و بتوانیم از والیان دین و مراقبان ولایت درسها بیاموزیم.

ومن الله التوفیق
تحریریه "ماچندنفر"


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 28 شهریور 1391 02:01 ب.ظ
نبش قبر نکنید.به صلاحتان است
سه شنبه 28 شهریور 1391 12:07 ب.ظ
وضعیت فرهنگی دانشگاه بسیار نامطلوب و اسفبار است اما به نظر من شورای فرهنگی نقشی در این امور نداردوشما پیشنهادا بگویید چکار می توانند انجام بدهند که این مقولات فساد بخوابد؟آیا شورای فرهنگی یک دانشگاه یارای تغییر متون درسی سرفصل دروس را دارد؟قضاوت اشتباه رسانه ای مثل شما هم میتواند موجب برخی سوءظن ها گردد همانطور که خودتان گفتید.حساسیت شما قابل تقدیر است اما با حساب.ازشما میخواهیم که با تاملات بیشتر صحبت کنید.به خدا قصد بدی ندارم واینها نصایح پدری است که بیش از بیست و چندسال در اموراجرایی کلان کار کرده.خدانگهدارتان وهمیشه حق را بنویس و از هیچکس جز خدایش نترسید.
سه شنبه 28 شهریور 1391 12:13 ق.ظ
آقای بدیعی هم جزء شورای فرهنگی دانشگاه است.مجوزهای شورای فرهنگی را ایشان در انتها اما می کنند.جادارد از ایشان هم سوال شود چه کارهای مثبتی جز خرج و فعالیت امورمالی برای برخی تشکل ها کردند؟بنده مدارک متقنی دارم که لازم است ایشان به انضمام جناب نظری پاسخگو باشند.فکر نکنم کارهای زیادی انجام شده باشد.برفرض فعالیت بفرمایند چه بازدهی داشته است؟حجاب خانمها بهتر شده یا نماز اول وقت دانشجویان برقرار؟هزینه های بیت المال پایین آمده یا دست مفسدان از کیسه پولهای میلیاردی دانشگاه قطع؟آقای نظری شما در قامت نماینده ولی فقیه در دانشگاه چرا دست غارتگرانش را قطع نکردید؟می دانم که قدرتش را داشتید اما مدارا کردید.آیا قطع دست و تفکر کسانیکه صلاحیت حضور بین گلهای انقلاب را ندارند کار فرهنگی نمیدانید؟به والله علی العظیم کم کاری شده.چندین نفر استاد سراغ دارم که سوءاستفاده شان از دانشجوها محرز شده اما ترسوهای متصدی قضاوت و شناسایی جرات نکردند قدم از قدم بردارند.حاجاقا نظری شما چرا دخالت نکردید؟چراها زیاداست و سوالها همچنان بی پاسخ.کاش همین بچه هایی که متحجر می شناسیدشان با شما در این رابطه ها مصاحبه میکردند نه یک تابلوی ساده که دقیقا کار جریانات انحرافی است.برای شاهرودنیوز هم متاسفم که انقد سطحی نگر است.لااقل اگر کامنت را تایید نکردید بدانید شما به قول احمدآقا متحجرید.والسلام
گمنام ها باتحیت
ازاینکه شما هم مارا متحجر بنامید به خود میبالیم
مویدباشید
دوشنبه 27 شهریور 1391 11:56 ب.ظ
به قول دكتر جلالی در روز بدرقه بدیعی اقای نظری باید بیشتر روی مسائل فرهنگی كار كنند البته ایشان تا كنون هر چه در چنته داشته است رو كرده است دیگر چیزی .....
دوشنبه 27 شهریور 1391 06:57 ب.ظ
این عبارت را خوب اومدید:
00000
آتآمرون الناس بالبّروتآنسون انفسکم؟؟شما خودتان میگویید چکار دارید که می گوید-ببینید چه می گویند!بعد از ما که ناممان گمنام است ایراد میگیرید؟شمارا با نام ما چکار است؟اگر حرفمان حساب است پذیرا باشید و اگر ناحساب ردّ
00000
حالا جدآ چرا گمنامید؟بابا شماهم مثل خیلی ها که اسمهاشون تیتر میشه اسم ورسمتون رو بگید بخدا خیلی بهتون میماسه ها.ازماگفتن.سودش به از ضررشه.مثل صاحب سایت اسم برده که هرهفته عکس شیربرنجشو باسایز 7در8 جهت رویت همگان میچسبونه تو سایتش:))))))))))))))
دوشنبه 27 شهریور 1391 06:31 ب.ظ
کم کاری شورای فرهنگی دانشگاه امری غیرقابل انکاره.اینهمه فساد و تباهی آنهم مختص دانشجوهای دانشگاه آزادو معل موادمخدر اینها همه از کمکاری واهمال مسئولاشه.اما کم کاری این عزیزان چه ربطی به ولایتمداری و بی ولایتی اینها دارد؟؟آقانظری را از نزدیک میشناسم وایشان را از ارادتمندان به نظام و ولایت میدانم.درواقع دانشگاه مرهون عقایدوتفکرات ولایی ایشانه.پس لطفا تصحیح نیدعبارتتونو.یاحق
گمنام ها باتحیت
گرامی ما همچین هدفی نداشتیم.به قول شما اهمال شورای فرهنگی مربوطه آنهم در برخی امور مدّنظرماست
مویدباشید
دوشنبه 27 شهریور 1391 05:07 ب.ظ
چشممان روشن آقای نظری
دوشنبه 27 شهریور 1391 03:58 ب.ظ
با سلام از زحمات حاج آقای نظری کمال تشکر و قدردانی می نمایم.
دوشنبه 27 شهریور 1391 01:52 ب.ظ
در ولایتمداری احمدنظری ذره ای تردید حماقته
دوشنبه 27 شهریور 1391 12:08 ب.ظ
تا انحاکه من متوجه شدم ،منظور از که می گوید منظور شخصی است که همه اورا می شناسند بعضی به نیک نامی و بعضی به بد نامی نه کسانی که خود را پشت صفحات مجازی مخفی کرده اند ، بهتر است سری به کتابفروشی هابزنید تا کتابهای سارتر را که از وزارت ارشاد مجوزتجدید چاپ گرفته اند را ببینید تا انجا که من متوجه شده ام هدف رییس دفتر فرهنگ دانشگاه ازاد حمایت از ایشان نبوده بلکه جلوگیری از تفکرات متحجرانه شما بوده است وجلوگیری اشاعه ان در جامعه و غلط اندیشیدن جوانان است من هم فکر میکنم رودر رو صحبت کردن خیلی از ابهامات را از بین میبرد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب