تبلیغات
پرتال خبری-تحلیلی شاهرودنیوز - اقدامات شریفی فر "دادِ" غلامی را هم درآورد+lمشروح نامه در ادامه
 
درباره وبلاگ


این وبلاگ پشتیبان سایت خبری-تحلیلی شاهرودنیوز و آرشیو مقالات قبلی است

مدیر وبلاگ : گمنام ها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پرتال خبری-تحلیلی شاهرودنیوز
http://shahroodnews.in
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

انتقادات صریح و شدیدالحن "عباسعلی غلامی"به مدیریت صداوسیمای استان/ندای "آقای عزیز" به شریفی فر در قبال سیاستهای تلافی جویانه وی در حق شاهرودیهاآقای غلامی از موثرین بنام شاهرودی  خطاب به مدیرکل صداوسیمای استان ضمن تشریح و گوشزد وظایف رسانه ملی در قبال تهاجم فرهنگی نامه ای سرگشاده به وی نگاشته و ضمن هشدار,از اجحافات بی حدّ این رسانه و مواضع غیراصولی مدیریت این اداره در امر تقابل با شاهرودیها انتقاد نموده است.در قسمتی از این نامه امده است: به صلاح رسانه ملی و شما است که چند دقیقه ای از وقت خود را صرف پاسخگوئی به سوالات و اعتراضات مردمی پیرامون تاخیر در راه اندازی فرستنده دیجیتال نموده و از تریبونی که در اختیار دارید به نحو ممکن با صداقت و شفافیت علت تعلل و تاخیر را بیان نمایید.
ایشان همچنین در ادامه این نامه آورده است:سخن فقط از فرستنده دیجیتال نیست. اگر بخواهم به شرح تک تک سیاست های اجرائی در حوزه صدا و سیمای بومی بپردازم , از آن بویی جز فاصله انداختن و نقار ایجاد کردن استشمام نمی شود.
*آقای عزیز، عدم توسعه متوازن در حوزه مسئولیت شما، فی مابین شهرستانهای استان از چه توجیهی برخوردار است؟ اشکال در برنامه نویسی است یا سیاستگذاری تک محوری شما؟
*این چگونه عدالت فرهنگی است که دیگر شهرستانهای استان مدتهاست از فرستنده دیجیتال بهره مند گردیده، لیکن شاهرود بعنوان شهرستان بزرگ استان از این مهم بی بهره مانده است؟ اشکال کار کجاست؟ لطفا رفع شبهه کنید.
* عدالت فرهنگی در حوزه ی شما که یکی از منادیان فرهنگ اسلامی باید باشد، مغفول مانده است.
* مگر در صدا و سیمای محلی، سیاست گذاری ها بر اساس سلیقه ی سیاسی افراد و قوم و قبیله ای پی ریزی می گردد؟
*جناب شریفی فر اگر توان بستر سازی و بهره مندی از امکانات در رسانه ملی البته در صدا و سیمای استان وجود ندارد (که دارد) و توانائی ایجاد همگرایی، وفاق و همدلی در بین شهروندان استانی را بر نمی تابید. لااقل از دامن زدن به اختلافات پرهیز نمائید.
مشروح نامه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم


مدیر کل محترم صدا و سیمای مرکز سمنان

با سلام و احترام،

بزرگوار حتما در جایگاه یک مدیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و یک فرد مسلمان و متدین بر این امر واقفید که لازمه دستیابی به اهداف دینی، اخلاقی و فرهنگی جامعه لحاظ نمودن عدالت فرهنگی و همگرایی بین نهادهای فرهنگی می باشد.

و شاید با بنده هم نظر باشید که یکی از نقیصه های جدی  امروز کشور، عدم شناخت مدیران  نسبت به نقش خود در جایگاه نمایندگی  حکومت و دولت در اعتلای فرهنگی در تقابل تهاجم فرهنگی است.

باید بپذیریم روزگار ما که دست تطاول طمع ورزان و تاراج گران خارجی از یک سو و زیاده طلبان و افسون شده های داخلی از دگر سو، در کار تبدیل و تخریب فرهنگ و اصیل ایران اسلامی هستند و این شبیخون فرهنگی که دهه هاست همه دینداران جامعه را نگران و مقام عظمای ولایت بارها در مذمت آن سخن رانده اند و هشدار فرموده اند و سراج منیر ارائه فرموده اند هرگز به جز همت دم مسیحایی یک فرهنگ مولد مهار و ریشه کن نمی گردد.

آیا درکشور ما شاهراه عظیم بین آحاد مردم و فرهنگ سازان و علما چیزی جز رسانه است؟ و کدام رسانه بیشترین و فعالترین بخش توده مردم را مخاطب خود قرار داده است جز صدا سیما؟ از همین منظر است که عدم وجود یک نگاه متوازن و متعادل می تواند هم سیاست های کلان را در امر فرهنگ سازی در حوزه صدا و سیما با چالش مواجه کند و هم رویکرد های ناصواب و رنجش های پر اعتاب را در بین مردم بعنوان یک بذر  بپراکند. بذری که میوه اش معلوم نیست چه باشد اما هر چه باشد مطلوب نظام نیست. 

جناب شریفی فر اگر توان بستر سازی و بهره مندی از امکانات در رسانه ملی البته در صدا و سیمای استان وجود ندارد (که دارد) و توانائی ایجاد همگرایی، وفاق و همدلی در بین شهروندان استانی را بر نمی تابید. لااقل با رعایت عدالت فرهنگی و نگاه متوازن و متعادل از دامن زدن به اختلافات پرهیز نمائید. 

رسانه‌ای که به تعبیر امام راحل عظیم‌الشأن (ره) دانشگاه است. مجموعه‌ای که با جذابیت های ذاتی و عرضی که دارد می‌تواند سهم به سزایی در جهت دهی و ارائه‌ی مسیر به مخاطبین خود داشته باشد. رسانه ای که از نقشش در فرهنگ سازی و مقابله با تهاجم فرهنگی نمی توان غافل بود. رسانه ای که هدف آن ارتقاء آگاهی و مصون سازی بینندگان می باشد. رسانه ای که باید در جهت ابهام زدائی نقش ایفا نماید. نباید با رواج بی عدالتی آنهم از صنف فرهنگی موجب تقویت نابرابری ها و اختلافات گردد.

هیچ کس نباید نقاط قوّت و اثرگذاری‌های مثبت صدا و سیما را نادیده بگیرد، امّا کلام اینجاست؛ رسانه‌ای که تا این حد می‌تواند موجبات بالندگی و ارتقاء جامعه را فراهم آورد، چرا با نادیده گرفتن حساسیت ها در استان در جهت کم رنگ کردن اختلافات و حساسیت ها اقدامی موثر نمی نماید.

آقای شریفی فر، در شرایطی که بیش از 100 شبکه فارسی زبانی که باور و اعتقادات ما را مورد حمله قرار می دهند  و با هدف مقابله با ارزشهای ما راه اندازی شده اند و بیش از 10 کانال آن با ظاهری دینی به پخش برنامه های دینی می پردازد، در چنین شرایطی نخست باید باور کنیم که نیت دشمن در هر اقدام برای ما شوم است و در مرحله بعد به فکر مقابله با این نیت و تفکر باشیم.

بزرگوار نشان از باور و اقدامات مقابله ای با هجمه فرهنگی دشمن را باید در کدام برنامه فرهنگی، عمرانی و فنی  شما دیده و لمس کرد؟

امروز سلاح دشمن رسانه های روزافزونی است که در اختیار اوست. بنابراین راه مقابله با او استفاده از ظرفیت رسانه است که در اختیار ما است و این در حالی است که دشمن با فکر پلیدش به درون خانه ها نفوذ کرده است. بی خردی است که بخاطر اختلافات بس جزئی و یا دیگر بهانه های بی ریشه، تقابل با تهاجم فرهنگی را نادیده گرفته و جمع کثیری از مردم را نسبت به استفاده از فرستنده دیجیتال محروم کنیم.

 باید بپذیریم که ایجاد انسجام فرهنگی راه مقابله با توطئه دشمن است و همه حوزه های فرهنگی در قبال آن مسئولند و همان گونه که تمام متولیان فرهنگی مسئولند، تک تک خانواده ها و مردم باید احساس تکلیف کنند.

آقای شریفی فر در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن، وظیفه دارید خانواده ها و نسل امروز را از دیدن شبکه های ماهواره ای دور کنید. مگر شما به این باور نرسیده اید که امروز دشمن با این وسیله سعی در کمرنگ کردن ارزشهای انقلاب و اسلام در بین مردم دارد. مگرفرستنده دیجیتال یکی از دلایل توسعه اش در کشور تقابل با هجمه فرهنگی دشمن نیست؟

مدیرکل محترم، علت تاخیر در نصب و راه اندازی فرستنده دیجیتال در شهرستان بزرگ شاهرود چیست؟

آیا اعتراضات مکرر مخاطبان تلویزیون در این شهرستان مبنی بر تاخیر در راه اندازی شبکه دیجیتال برای شما اهمیتی ندارد؟

آیا شما در تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن و پیشگیری از گسترش استفاده از ماهواره و کمرنگ کردن استفاده از این تجهیزات مخرب وظیفه ای ندارید؟

آقای عزیز، شما از اهالی رسانه اید. قطعا به سایت های محلی نظری می اندازید. مگر نظرات و مطالب سایت های خبری پیرامون تاخیر در نصب و راه اندازی فرستنده دیجیتال در این شهرستان را مطالعه نمی کنید؟ اگر بی اطلاع از اعتراضات مکرر مردمی هستید که بدا به حال شما و رسانه ملی و اگر مطلعید چرا با اقدام و یا پاسخی منطقی از دمیدن شیپور اختلاف جلوگیری نمی نمائید؟

آقای شریفی فر، آیا ترویج اختلاف شما با نماینده شهرستان از ناحیه ی سایت های محلی که دلیلی بر تعلل و تاخیر در راه اندازی فرستنده دیجیتال در این شهرستان مطرح گردیده است، شما را به اندیشه در انتخاب مسیر درست و باصواب وا نداشته است؟ چرا با تکذیب و یا تایید اینگونه خبرها در صدد پاسخگوئی بر نمی آئید؟ مگر پاسخگوئی از وظایف اولویت دار مدیران نمی باشد؟

آقای مدیرکل، گیریم که اختلافات سلیقه ای هم فی مابین شما و بعضی از مسئولین این شهرستان و دلخوری ها و گلایه هائی وجود داشته باشد. آیا اینها دلایلی منطقی در جهت غافل بودن از تقابل با تهاجم فرهنگی دشمن می تواند باشد؟ مگر در صدا و سیمای محلی، سیاست گذاری ها بر اساس سلیقه ی سیاسی افراد و قوم و قبیله ای پی ریزی می گردد؟

آقای عزیز، عدم توسعه متوازن در حوزه مسئولیت شما، فی مابین شهرستانهای استان از چه توجیهی برخوردار است؟ اشکال در برنامه نویسی است یا سیاستگذاری تک محوری شما؟ عدالت فرهنگی در حوزه ی شما که یکی از منادیان فرهنگ اسلامی باید باشید، مغفول مانده است. عدالت فرهنگی مساوی است با توسعه متوازن.

بزرگوار این چگونه عدالت فرهنگی است که دیگر شهرستانهای استان مدتهاست از فرستنده دیجیتال بهره مند گردیده، لیکن شاهرود بعنوان شهرستان بزرگ استان از این مهم بی بهره مانده است؟ اشکال کار کجاست؟ لطفا رفع شبهه کنید.

سرورم، به صلاح رسانه ملی و شما بعنوان بالاترین مقام صدا و سیما مرکز سمنان است که چند دقیقه ای از وقت خود را صرف پاسخگوئی به سوالات و اعتراضات مردمی پیرامون تاخیر در راه اندازی فرستنده دیجیتال نموده و از تریبونی که در اختیار دارید به نحو ممکن با صداقت و شفافیت علت تعلل و تاخیر را بیان نموده و اقدام بایسته در راه اندازی هر چه سریعتر پروژه در دست اجرا بعمل آورید.

آری سخن فقط از فرستنده دیجیتال نیست. اگر بخواهم به شرح تک تک سیاست های اجرائی در حوزه صدا و سیمای بومی بپردازم که از آن بویی جز فاصله انداختن و نقار ایجاد کردن استشمام نمی شود. می توانستم به موارد متعدد دیگری که در حوصله این نامه نیست اشاره کنم.

لیکن شرح این هجران و این خون جگر این زمان بگذار تا وقت دیگر.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 12 مهر 1391 06:45 ب.ظ
واقعا چه کسی به این افراد مجوز مدیریت به اداره ای میدهند که باید فرهنگ واخلاق در راس امور باشد ولی چیزی که اهمیتی ندارد اخلاق وفرهنگ!
گمنام ها باتحیت
گرامی ازانصاف دورنشوید.در اداره کل صداوسیما برادران و خواهران ارزشی به وفور خدمت می کنند و حقیقت آقای شریفی فر هم از افراد حزب اللهی هستند.این دلیل نمیشود که چون ما به سیاستهای ایشان انتقادداریم شخصیت وکاراکتر وجودی ایشان را بی محابا و بدون ملاحضه زیرسوال ببریم.
مویدباشید
سه شنبه 11 مهر 1391 11:13 ب.ظ
واقعا من از مسولین استان تقضا مندم کارها ورفتارهای بی شرمانه این فرد را رصد کنندآن گونه که کمتر کسی از کارمندان علاقه به کار خویش داشته است هم استانیهای عزیز بدانند که این فرد باسوء مدیریت خود اداره صداوسیما رابه نابودیکشانده
دوشنبه 10 مهر 1391 11:55 ق.ظ
از اخلاق بد و خشک این مدیر هم باید گفت .
دوشنبه 10 مهر 1391 12:24 ق.ظ
امیدواریم مدیریت جدید سیمای سمنان اول نام این رسانه را استانی کنند و نگاهی یکسان به دور از بی عدالتی داشته باشند و در دوره مدیریت اقای ش شاهد تبعیضات فراوانیم
یکشنبه 9 مهر 1391 07:21 ب.ظ
سلام كه نام خداست
دوستان و عزیزان زحمتكش شاهرود نیوز
ضمن عرض خسته نباشید جانانه رویه پیش روی كه تنها رسیدگی به داد عدالت خواهی مردم فرهنگی و فهیم شاهرود میباشد را به شما عزیزان تبریك عرض نموده و از خداوند متعال برای شما آرزوی توفیق دارم و همانگونه كه در كامنتی در گذشته از شما خواهش كردم وفاق و همدلی در این خصوص ایجاد فرمائید چه بسا با این خبر نشان دادید ضمن انتقاد به برخی موارد هر جا پای شاهرود و حقوق شهروندی در میان باشد بدون توجه به برخی موارد در راستای محقق شدن اهداف بزرگ شاهرود گام میگذارید و این بسیار مهم است كه توجه كنیم سخن از چه میگویند نه اینكه چه كسی سخن میگوید و نیز جا دارد از برادر بزرگوار و بسیجی جناب آقای عباسعلی غلامی هم به خاطر این مهم تقدیر ویژه بعمل آید چرا كه در كنار عملكرد و پیگیری مستمر نماینده محترم مردم شریف شاهرود در مجلس شورای اسلامی بزرگان و مؤثرین شهر نیز در این خصوص بیشتر تلاش نمایند و مخصوصا اعضای محترم شورای شهر نیز خوب است در این ایام باقی مانده كمی هم به فكر كاستی های موجود باشند و حد اقل نیم نگاهی نیز به چالش های شهر داشته و همگام با نماینده محترم و بزرگان ومؤثرین شهرمان در تحقق اهداف و آرمان های مردم شریف شاهرود توجه بیشتری داشته باشند! به هر حال 7 سال هم زمان مناسبی برای رسیدن به اهداف شخصی به نظر كافی باشد حالا در این چند روز باقی مانده كمی هم به فكر مردم و آخرت خود باشید جائی كه به فرموده خداوند به اندازه كوچكتر از دانه خردلی از من و شما سئوال خواهد شد.
در پایان ضمن درود مجدد به شما عزیزان كه بدون چشم داشتی و با توجه به ناملایمت های موجود مردانه در رسالت خود پایداری میفرمائید دست همه عزیزانی كه جهت اعتلای نام شاهرود و احقاق حق مردم شاهرود تلاش میكنند را بوسیده و برای كسانی كه كم كاری نموده و از اعتماد مردم به نفع جیب هایشان عمل میكنند از خداوند متعال آرزو مندم اگر مصداق آیه شریفه « اهدنا الصراط المستقیم » هستند به راه راست هدایت شوند و در غیر اینصورت مصداق آنهائی كه مشمول فرموده شریف « مغضوب علیهم و لا الضالین » قرار میگیرند خداوند غضب و خشم خود را از ایشان دریغ ندارد!!! انشاءلله.
مؤید باشید
یا علی
یکشنبه 9 مهر 1391 06:27 ب.ظ
خیلی خوشحالم که اختلافاتو کنار گذاشتیم و برای احقاق هم تمام سایتها و رسانه های شهرمون و بزرگانی مثل اقای غلامی کنار هم متحد شدند. لازمه مسوولین محترم شهرستان هم دست یاری با این عزیزان دراز کنند.
یکشنبه 9 مهر 1391 04:45 ب.ظ
از جناب اقای دکتر جلالی عزیز که هفته گذشته با قائم مقام سازمان صداسیما (موسوی مقدم )دیدار کردند و بر لزوم راه اندازی فرستنده دیجیتال شاهرود تاکید کردند و جناب اقای غلامی تشکر فراوان را داریم . البته این نتها گوشه ای از اهمال کاری صداسیمای سمنانی میباشد.


یکشنبه 9 مهر 1391 04:22 ب.ظ
قابل توجه استانداری که چنین مدیری داره و دم از عدالت و عذرخواهی مسولین از مردم میزند. بهتره بیشتر نظارت به کار اقایون داشته باشه.مطلب بسیار مهم و به جایی بود. تشکر
یکشنبه 9 مهر 1391 01:31 ب.ظ
سلام
به نظرم اینگونه اقدامات تن و بدن بدنه کارشکن استان را میلرزاند.فقط اتحاد
یکشنبه 9 مهر 1391 10:19 ق.ظ
چه عجب یه بار از غلامی تعریف کردی
یکشنبه 9 مهر 1391 09:11 ق.ظ
ضمن اجر نهادن به مطلب پر محتوا ودغدغه جدی مردم ، پیشنهاد می شود تمامی سایت های محلی این پست را بدلیل اهمیت فراون بعنوان پست ثابت در راس پست ها قرار دهند.انشاء الله که موثر واقع افتد.البته نظرات منطقی و خردمندانه دلسوزان جامعه نیز مثمر ثمر خواهد بود.
یکشنبه 9 مهر 1391 02:13 ق.ظ
با سلام و تشکر از اطلاع رسانی بجای شما باعث خشنودی جمعی از جامعه علمی و فرهنگیان شاهرود شد. از شما تقاضا داریم این نوشتار به طور کامل به دست مدیر سیما سمنانی ها برسد زیرا بعیده این اقا سری به سایتهای شاهرود زده و مطالعه فرمایند. در پناه حق باشید.
گمنام ها باتحیت
وظیفه بود.اما عرض کنیم که ایشان هنوز چای صبحگاهی شان را میل نفرمودند به شاهرودنیوز تشریف فرما میشوند.بی تردید مطالعه می کنند.
مویدباشید
یکشنبه 9 مهر 1391 01:52 ق.ظ
احسنت بر غلامی دلیر شیر مادرت حلالت حاج غلام. باید جلوی این مدیر تبعیضگر را گرفت
یکشنبه 9 مهر 1391 12:03 ق.ظ
درود بر عباسعلی غلامی که حرف دل ما را زد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب