درباره وبلاگ


این وبلاگ پشتیبان سایت خبری-تحلیلی شاهرودنیوز و آرشیو مقالات قبلی است

مدیر وبلاگ : گمنام ها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پرتال خبری-تحلیلی شاهرودنیوز
http://shahroodnews.in
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
شنبه 15 مهر 1391 :: نویسنده : گمنام ها
جناب فرماندار;لطفا مانع استخدام مجدد بازنشسته ها دردستگاههای اداری شویدجناب فرماندار:گاها دستگاههای تحت امرتان در شهرستان از نیروهایی استفاده می کنند که به تازگی بازنشسته شده اند و این نهایت کم لطفی به جوانان شهری است که معضل بیکاری و یافتن کار همچون یافتن معدن طلا برایشان گشته است.

متاسفانه شاهدیم بابرخی اعمال نفوذها در دستگاههای اداری شهرستان شاهد جذب مجدد برخی بازنشستگان جهت انجام امور اداری در دستگاههایی هستیم که هرده سال یکبار یک نفر برای امور سرپایی همچون راننده-امور دفتری-بایگانی و کلآ مشاغل خاص نیرو میخواهند.
اولا این نهایت کم لطفی فرد بازنشسته ای است که بعداز سه دهه کار در اموراداری راضی نیست تا یک جوان بیکاروتازه نفس ,جای صندلی خالی اورا پر کند تا شاید بدینواسطه بتواند تشکیل زندگی داده و گذران زندگی نماید.
ودر ثانی اوج بی عدالتی دستگاه استخدام کننده است که با زدوبند و یا اعمال نفوذ از طریق نزدیکان خود ,فردی که حداقل یک منبع درآمدی دارد را به منبعی دیگر بواسطه "پول" میچسبانند.

روی سخنم با شماست جناب فرماندار ,که به تازگی این سخن را به یکی از مسئولان زیردست خود گوشزد کرده بودید که "اگر قرار بر سپردن مسئولیتی به صورت قراردادی به فردی بود حتی الامکان از افراد بیکار و جوانانی استفاده شود که مسئولیت یک زندگیبر دوشش است".اما ظاهرا همیشه رابطه ها بر ضابطه ها پیشی میگیرد و نمیگذارد تا آنچه که به نام عدالت در نظام اسلامی حق جاری شدن دارد به سرانجام برسد.
اینجاست که همین جوانان با این اوضاع و احوال سخت مملکت که قادر به کسب هیچ نوع درآمدی جهت گذران زندگی نمیباشند حق اعتراض دارند.
به عنوان یک شهروند نظام اسلامی از آن کسانی که نمیگذارند تا یک جوان با کسب شغلی آبرومند-هرچند محقّر-آبرویشان نزد خانواده اش حفظ شود نخواهیم گذشت.این چه رسمی است که در این شهر باب شده؟بطور مثال اکثر تاکسی داران از افراد سن بالا و بازنشستگان ادارات دولتی هستند!به محض فرارسیدن فصل سرما و اوج گیری گرما انگار در این شهر تاکسی وجود ندارد و شهر خلوت میگردد.چرا؟چون اکثر قریب به اتفاق این قشر از کسانی تشکیل شده که فقط بخاطر سرگرم شدن و بیکار نبودن در حال انجام این کارندوبخاطر سنّ بالا قادر به رانندگی نیستند.این تنها یک مثال ساده بود..

چرا قانونی تصویب نمیشود که از یک سن خاص به اشخاص اجازه رانندگی در صنف مسافرکشان داده نشود؟


جناب فرماندار:چرا بخشنامه نمی کنید که رساندن لقمه نانی هرچندناچیز-درصورت وجود جوانان بیکارومستعد-به بازنشستگان دستگاههای دولتی ممنوع و چه بسا "حرام"است؟

جناب فرماندار:مگر شما تاکید بر این مهم به مجموعه خود نکرده اید که اگر شغلی -پستی خالی گشت و نیاز به طی مراحل اداری نداشت,حتما به کسی بسپارید که جوان و بیکار باشد؟پس استخدام هرچند موقت بازنشستگان در دستگاهها به چه معناست؟این نقض آشکار دستور شماست یا زدوبند ذی نفوذان؟

واما روی سخنم با کسانی است که قائل به این امونیستند:


مگر فریاد نمیزنید که جوانان چرا ازدواج نمی کنند و تشکیل زندگی نمیدهند؟آیا شکم زن و تشکیل خانواده با بادهوا پُر میشود وشکل میگیرد؟
مگر آرزوی مسئولان جمهوری اسلامی-جلوگیری از گناه و روابط نامشروع جنسی نبوده و نیست؟اگر قائل به ازدواج جوانانید لااقل روزنه های امید را با خیانت به این قشر نبندید.حتما خبر از قیمت های نجومی دارید.ندارید؟

ودر آخر این نوید را به آقایان مسئول همچون فرماندار محترم و امام جمعه معزز و نماینده شریف بدهیم که:اگر نبودند خیرینیّ که تنها برای رضای خدا و نه خلق خدا -در خلوت و تنهایی و آرامی -در به در-دنبال تهیه شغلی برای جوانان این مملکت,علی الخصوص این شهرند,شاید ضریب ازدواج در شاهرود تنها منحصر به مرفهان بی دردش یود.
هستند متصدیان امری که بواسطه پست و سمتی که نظام اسلامی به انان به امانت سپرده ,شکر این خدمتگزاری را با جستجوی مشاغل ,زکات میدهند و چه بسا هیچ کس نام و نشانی از این عزیزان ندارد.

جهت اطلاع مسئولان امر میگویم که اعتماد مردم در گروی رفع مشکلات آنهاست و مباد انروزیکه خدای ناکرده مردم ببینند خارج از قاعده و فقط حسب رابطه فردی که کوله بار زندگی اش را چیده ,امروز از فرط بیکاری و بی حوصلگی جای جوانی را اشغال نموده که آنروز روز سلب اعتماد مردم از مسئولان است.

در پایان باید از عزیزانی که این رسانه بواسطه کارووظیفه اش ,سراغی از گمنامی شان دارد که برای جوانان دل میسوزانند و شبانه روز غم انان را میخورند و با تلفن های شخصی شان و بنزین های 700تومانی و نه کوپن های اداری و تلفن های بی حساب روی میزشان برای جوانان تلاش می کنند تا اگر شده یک نفررا هم سرکار بفرستند تشکر و قدردانی شود.
1-اولین نفر فردی است در دانشگاه ازاداسلامی که از چهره های مورد اعتماد نظام و  دستگاههای اداری-امنیتی است و جدا از این وثوق ها از مومن ترین و متعهدترین افرادی است که دلسوزی وی برای نظام بر کمتر کسی پوشیده است.دست حق نگهدارش
2-شخصی دیگر در سپاه پاسداران مشغول خدمت به اسلام است و بعداز وظیفه کاری شان بیشترین همّ و غمّش ,تلاش برای افراد بیکار و جوانی است که هنوز شیاطین جامعه به آنان نتوانسته اند دست درازی کنند.حقیقتآ دست مریزاد و خداقوّت
3-نفر بعدی یکی از کسبه های خیابان امام است بنام مستعار حاج ع-ص.که ایشان نان خودرا تنها با جوانانی میشکند که به تازگی ازدواج کرده اند اما بیکارند.این شخص اگر حلب 5کیلیویی روغنی بخرد,3کیلیوی انرا باآن  جوان تقسیم می کند.
4-شخصی دیگر در اداره بهداشت است که از مومنین شهری است و کسی است که در راه انقلاب آنچه که باید نثار کند ,کرده است.
5-پنجمین نفر فردی است از کارکنان باسابقه راه اهن شمالشرق که همه شهر با وی به خوبی آشنایی دارند ووووو
و الحمدلله به برکت وجودی این عزیزان وتلاش اینان بسیاری از جوانان سامان گرفته اند.

امید است شخص فرماندار و معاونت محترم استاندار سمنان و حضرت بزرگوار جناب حجه الاسلام ترابی و جناب دکتر جلالی همت مضاعفی درراستای منویات رهبری معظم و ایجاد فضای اشتغال بنمایند تا خدای ناکرده شاهد طلاق های توافقی -وبزهکاریهای مرتبط با این موضوع نباشیم.
نکته اینکه حتما با من موافقید کسیکه فوق لیسانس مکانیک دارد نمیتواند همپای کارگران صبح زود سرفلکه مرکزی منتظر کارفرما باشد...
والسلامنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 30 بهمن 1391 06:51 ق.ظ
من خودم باز نشسته ام ولی دقیقاَ با موضوع عدم بكار گیری باز نشسته ها به كارهای اداری مخالفم
پنجشنبه 18 آبان 1391 12:07 ب.ظ
عزیز چرا نظرم رو تایید نکردی
گمنام ها سلام
کارهای زیاد سایت محلی وقت گیر است وکمترکامنت های اینجابررسی میشه.متشکر
مویدباشید
چهارشنبه 17 آبان 1391 04:41 ب.ظ
احسن به این تحلیل دقیق چرا نباید از افرادی مثل آقای ح-ا در دانشگاه آزاد تجلیل بشه .ما شاهرودی ها هیچ وقت قدر اینهارو نمیدونیم و وقتی یادمون میاد که به دلیل فضای کاری نامناسب که برخی افراد درست میکنند از شهر نقل مکان میکنند.
دوشنبه 1 آبان 1391 03:20 ب.ظ
برادر ما که قابل نیستیم خواهشا اجر کار را از بین نبرید ما با خدا معامله میکنیم
یکشنبه 30 مهر 1391 06:33 ب.ظ
قابل توجه جناب دکتر جلالی
یکشنبه 16 مهر 1391 04:00 ب.ظ
مثلا همیت مرکز معاینه فنی جاده تهران
شنبه 15 مهر 1391 09:31 ب.ظ
حرفت حساب نیست آقای شاهرودنیوز.تو ازون دسته بشرهایی هستی که با رودر بایستی زندگی میکنی.مرد ناحسابی چرا بی دلیل از فرماندار دفاع می کنی؟تو خود فرمانداری بادستور مستقیم همین فرماندار یک بازنشسته پاسدار که ماهی 1/5میلیون حقوق میگیره رو به بهانه رانندگی استخدام کردند.حق اون جوون بدبخت ندید گرفته شده.چونکه ایشون تو همون فرمانداری قبلا کارمیکردند.این بی انضباطی فرماندار یک شهررو میرسونه.چراباید یک بازنشسته مجددا منبع درآمدداشته باشه؟به کدام دلیل مستند؟؟شمادرجریان باش روزقیامت مسئولی که اینچنین با لحن طلبکارانه از فرمانداری دفاع می کنی که حق بچه من رو از اون سلب کرده.یا حرف حساب نزن یا خفه شو وبگوش بگیر.چاپم نکردی به درک اسف السافرین
گمنام ها باتحیت
احتیاج به این همه بدوبیراه نبود.بعضی جاها زبان ماهم کوتاهست

شرمنده و مویدباشید
شنبه 15 مهر 1391 06:20 ب.ظ
ای آقا كسی به فكر جوانان این مملكت نیست آقای -ح -نامی بازنشسته راه آهن به عنوان نماینده شركت مهار فن آوران در تعمیرات لكوموتیو راه آهن شاهرود وجود دارد كه سیكل دارد (اسمش را به سختی می نویسد)خون تمام بچه ها رو به شیشه كرده ما جمعی از تعمیركاران به همه جا شكایت كردیم ولی این آقا چون به همه روئسا باج میدهد كسی پیگیری نمیكند ما از شاهرود نیوز محترم خواهان كه جهت تهیه گزارش در همین زمینه به راه آهن شاهرود هم سر بزند تا دست اندركان از جمله فرماندار عزیز آگاه و از حقوق جوانان بیكار دفاع نماید خواهششششششششمیكنم حتما سر بزنید
شنبه 15 مهر 1391 02:23 ب.ظ
ای بابا قدر آقای رحیمی فرماندار بومی شاهرود رو ندونستیم گیر چه کسی افتادیم، صد ها پروژه ای که این روزها خبر افتتاح و یا مراحل اجرایشو می شنویم زمان ایشان پیشنهاد و در دور اول، دوم و سوم سفر رئیس جمهور مصوب شد، یادش به نیکی گرامی ..........
گمنام ها باتحیت
اتفاقا در زمان جناب رحیمی هم همین بساط بود.اتفاقا ایشان تاکنون مثمرثمرتر بوده اند اما خدایی بی سروصدا کار می کنند.مااز نزدیک شاهد هستیم.
مویدباشید
شنبه 15 مهر 1391 12:29 ب.ظ
خود فرمانداری از یک بازنشسته سپاه بعنوان راننده استفاده میکند و با او قرارداد دارد آنوقت شما انتظار دارید از این امر جلوگیری کند
شنبه 15 مهر 1391 12:08 ب.ظ
هردم ازین باغ بری میرسد..
شنبه 15 مهر 1391 10:01 ق.ظ
لطفا اسم این افراد رد اعلام کنید که هم تشکری بشه ازشون،هم اینکه برای دیگران الگو بشه و هم اینکه اگر کسی فرصت شغلی یا قصد کمک داشت از طریق این عزیزان اقدام کنه
گمنام ها راضی نیستن عزیز
مویدباشید
شنبه 15 مهر 1391 08:29 ق.ظ
ای بابا.بند(پ)همیشه کارساز بوده.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic